• Kraków, ul. Kazimierza Wielkiego 52
  • Tel. kom: +48 690 888 455
  • biuro@klinikabelize.pl
  • nr konta: 19 1140 2017 0000 4602 1210 7167

ZABIEGI Z KWASAMI

retix c ® xylogic

Innowacyjna terapia odmładzająca i rewitalizująca skórę z kompleksem ActiCell 40%, wykorzystująca synergiczne działanie retinolu 2%, najsilniejszej, lewoskrętnej formy witaminy C 8% i antyoksydantów 30%.

RETINOL – forma witaminy A, nazywana też witaminą młodości

Retinol stymuluje komórki skóry do właściwego formowania się oraz prawidłowego wzrostu i namnażania. Pod wpływem promieniowania słonecznego (zwłaszcza UVA), docierającego do skóry przez cały czas, niezależnie od pory roku i pogody, ilość witaminy A spada. Jej niedobory powodują widoczne, niekorzyste zmiany, przyspierzają procesy starzenia skóry m.in. utratę jej gęstości, jędrności i elastyczności, spadek nawilżenia lub wręcz odwodnienie, niprawidłową pigmentację (np. hiperpigmentacje, przebarwienia, plamy soczewicowate). Witamina A dostarczana organizmowi w diecie dociera do skóry w ostatniej kolejności i często jej ilość jest niewystarczająca. W związku z tym uzupełnianie niedoborów poprzez zabiegi na bazie produktów z aktywną formą witaminy A jest bardzo istotne.

Retinol w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix, wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia.

WITAMINA C (w postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego)

Witamina C jest silnym antyoksydantem – zwalcza wolne rodniki, które odpowiedznialne są za uszkadzanie komórek w organizmie (także w skórze), stymuluje syntezę kolagenu, którego ilość z wiekiem spada, wspomaga ochronę przeciwsłoneczną. Wykazuje także działanie przeciwzapalne i rozjaśniające. Nieoceniona w pielęgnacji skór poszarzałych, zmęczonych, wrażliwych, naczyniowych, z przebarwieniami. Natychmiastowo odświeża i rozświetla skórę,

ANTYOKSYDANTY

Antyoksydanty – przeciwutleniacze, których podtsawowym zadaniem jest ochrona przed stresem oksydacyjnym (stanem, w którym dochodzi do zaburzenia równowagi pomiędzy wytwarzaniem wolnych rodników a ich zwalczaniem). Jeżeli stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas uszkodzeniu ulegają błony komórkowe , DNA oraz białka wchodzące w skład enzymów, w efekcie prowadząc do rozwoju wielu chorób oraz przyspieszenia procesów starzenia organizmu.

Zabiegi z użyciem kompleksu antyoksydantów przyczyniają się do uzupełnienia ich niedoboru w skórze, wykazują bardzo silne działanie odmładzające.

Efekty:

– wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry
– zagęszczenie i poprawa napięcia skóry
– zwiekszenie poziomu nawilzenia, dzieki ograniczeniu przeznaskórkowej utraty wody z naskórka (TEWL Transepidermal Water Loss)
– regulacja procesu rogowacenia naskórka
– odbudowa włókien kolagenu, elastyny, stymulacja odnowy komórek skóry
– ochrona przed fotouszkodzeniami i zwiekszenie naturalnej bariery ochronnej skóry, dzieki przywróceniu jej prawidłowego poziomu witaminy A .

Skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne.

Przebieg zabiegu:

Zabieg jest przyjemny i całkowicie bezbolesny. Na początek skóra zostaje dokładnie oczyszczona, w nastepnej kolejności kosmetolog podejmuje decyzję, czy aplikację preparatu poprzedzić należy dodatkowym złuszczeniem naskórka (peelingiem kawitacyjnym, migdałowym bądź mechanicznym, drobnoziarnistym). Na skórę twarzy, szyi i dekoltu zaaplikowana zostaje ampułka RETIX C z aktywnym kompleksem składników, kosmetolog dodatkowo wykonuje na niej krótki masaż, celem zwiększenia wchłaniania. Następnie aplikowana jest maska kremowa RETIX C, z którą Klient opuszcza gabinet aby samodzielnie zmyć ją po 5-8 godzinach (w zależności od wskazać specjalisty).

Po zabiegu zaobserwować można w niektórych przypadkach delikatne zaczerwienienie i podrażnienie, które zwykle ustepuje do kilku godzin. Po upływie 2-5 dni od zabiegu nastepuje złuszczenie martwych warstw naskórka (najczęściej drobnopłatowe).

Przez okres do 28 dni po zabiegu należy unikać nadmiernego eksponowania skóry na promieniowanie słoneczne, zaleca się też fotoprotekcję (kremy z filtrem SPF 50).

Rezultaty zaobserwować można już po pierwszym zabiegu. Dla pełnego efektu należy wykonać serię co najmniej 4 zabiegów z częstotliwością co 2-4 tygodnie.

Przeciwwskazania:

– ciąża
– laktacja
– aktywne zakażenia wirusowe ( np. HSV – opryszczka, HPV – brodawczak ludzki i inne)
– zakażenia bakteryjne
– zakażenia grzybicze
– choroba nowotworowa
– alergia bądź nadwrażliwość na składniki preparatu (np. retinol)
– nieuregulowana cukrzyca
– trądzik krostkowaty, ropowiczy
– przerwanie ciągłości naskórka w okolicy zabiegowej
– osłabiony organizm, gorączka, infekcje
– leczenie dermatologiczne obecnie i w ostatnich 6 miesiącach (np. retinoidami)
– choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce) i choroby tkanki łącznej
– stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
– leczenie lekami sterydowymi w ostatnich 6 miesiącach
– skóra podrażniona, uszkodzona (np. nadżerki, otarcia)
– skóra poparzona lub świeżo opalona

pozostań w kontakcie

Pozostaw nam swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w gabinecie