• Kraków, ul. Kazimierza Wielkiego 52
  • Tel. kom: +48 690 888 455
  • biuro@klinikabelize.pl
  • nr konta: 19 1140 2017 0000 4602 1210 7167

MODELOWANIE SYLWETKI

Kriolipoliza KRIOPOL HT

Rewolucja w odchudzaniu – najnowsza i najskuteczniejsza technologia bezinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Idealne rozwiązanie dla osób poszukujących czegoś z najwyższej półki.

Kriolipoliza to całkowicie bezbolesna metoda modelowania sylwetki polegająca na chłodzeniu tkankek tłuszczowych celem spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą „kontrolowaną śmierć“ i są eliminowane z organizmu za sprawą procesów metabolicznych, co skutkuje redukcją obwodów ciała.

Kriolipoliza jest to jedyny zabieg bezinwazyjny powodujacy trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych!

Podstawy kriolipolizy odkryte zostały w 2008 r. przez dermatologów:  dr. med. Dietera Mansteina  oraz dr med. R. Roxa Andersona  z the Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital in Boston (filia harwardzkiej Szkoły Medycznej).  Udowodnili oni, iż podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż pozostałe, sąsiadujące tkanki (lipidy w komórkach tłuszczowych ulegają procesowi krystalizacji w temperaturze wyższej niż inne komórki zawierające wodę). Kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek powoduje więc selektywne zniszczenie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia skóry, w sposób całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny.

Działanie:

Przed zabiegiem:

Podczas zabiegu:

Zassanie fałdu skórnego umożliwia poddanie tkanki tłuszczowej działaniu odpowiednio niskiej temperatury przez określony czas, w sposób selektywny i kontrolowany.

Po zabiegu:

1-2 dnień – rozpoczyna się proces zapalny. Lipidy, które wypełniają komórki tłuszczowe ulegają krystalizacji (zmieniają swój stan skupienia z ciekłego na stały), następuje wzrost objętości komórki, w wyniku czego błona komórkowa ulega uszkodzeniu a w komórce ustają porcesy życiowe.

2-7 dzień – zapalenie tkanki podskórnej rozwija się. Ok. 15 dni po zabiegu nastepuje jego szczytowy moment, kiedy to komórki tłuszczowe otoczone są przez limfocyty, histiocyty i inne komórki jednojądrzaste. Komórki tłuszczowe stopniowo redukują już swoją wielkość.

15-30 dzień – ustępuje stan zapalny, zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać komórki tłuszczowe celem ich stopniowej eliminacji z organizmu. W efekcie tłuszczowa tkanka podskórna ulega zmniejszeniu.

Podsumowując, na skutek chłodzenia tkanek przez określony czas do odpowiedniej temperatury dochodzi do wystąpienia procesu zapalnego. Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu i w procesie naturalnego procesu metabolicznego są usuwane z organizmu przez system immunologiczny.

Efekty i ich trwałość:

Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są po ok. 3-4 tygodniach, pełen efekt redukcji tkanki tłuszczowej – po upływie 2-3 miesięcy.

Tym co wyróżnia kriolipolizę jest trwałość rezultatów. Jest to jedyna nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki powodująca całkowite zniszczenie i usunięcie komórek tłuszczowych, a nie tylko ich opróżnienie. Rezultaty zabiegu są trwałe – zamrożone komórki tłuszczowe w 100 % usuwane są z organizmu i nie podlegają regeneracji! Pamiętać należy jednakże, iż żadne metody modelowania sylwetki czy odchudzania nie chronią przed przybieraniem na wadze w przyszłości. W wyniku utrzymywania dodatniego bilansu kalorycznego i dalszego przybierania na wadze organizm wytworzyć może nowe obszary tkanki tłuszczowej. Aby zapewnić sobie stabilność uzyskanych efektów należy utrzymywać stały bilans kaloryczny, racjonalnie się odżywiać i nie zapominać o aktywności fizycznej.

W zależności od grubości tkanki tłuszczowej zaleca się wykonanie 1-5 zabiegów.

Wskazania do kriolipolizy:

Metoda ta polecana jest osobom, które uskarżają się na miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Najczęsciej zabieg wykonywany jest na okolice brzucha, bioder (tzw. „bryczesy“), ud, ramion, „boczków“. Najlepsze rezultaty osiągają osoby prowadzące na codzień aktywny tryb życia, nie unikające aktywności fizycznej, uprawiające sport.

Należy pamietać, iż kriolipoliza umożliwia skuteczne modelowanie sylwetki, nie jest jednakże metodą walki z otyłością.

Czas trwania zabiegu:

Czas przyłożenia jednej głowicy trwa pełne 60 min. Urządzenie KRIOPOL HT umożliwia jednoczesną pracę dwuch głowic, w tym samym czasie mogą więc być wykonane dwa przyłożenia. Podczas jednej sesji (jednego dnia) wykonać można maksymalnie 6 przyłożeń (3 h).

Postępowanie pozabiegowe:

Obszaru zabiegowego nie należy poddawać żadnym innym zabiegom przez okres 3 tygodni. Szczególnie nie wskazane jest stosowanie w tym czasie innych zabiegów lipolitycznych, intensywnych masaży (np. drenujących, podciśnieniowych), co prowadzić może do powikłań.

Przez okres ok. 3-5 dni po zabiegu należy unikać nadmiernego ogrzewania tkanek ( np. gorących kąpieli, opalania się).

Korzystne jest spożywanie 1,5 – 2 l wody dziennie celem usprawnienia procesu oczyszczania organizmu.

Przeciwwskazania:
– ciąża
– laktacja
– menstruacja w dniu zabiegu
– choroba nowotworowa
– zaburzenia krzepliwości krwi
– przyjmowanie leków rozrzedzających krew
– choroby nerek, serca, wątroby
– miejscowe zaburzenia krążenia, nadwrażliwość na zimno
– choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk, rzadziej stóp)
– infekcja organizmu, gorączka, stan podgorączkowy
– aktywne choroby wirusowe (np. HSV – opryszczka, HPV – brodawczak ludzki)
– aktywne choroby bakteryjne
– przerwanie ciągłości skóry w okolicy zabiegowej
– ostra pokrzywka pod wpływem zimna
– stosowanie innych terapii zimnem
– stosowanie intensywnych zabiegów złuszczających, peelingów chemicznych na daną okolicę do 3 tygodni przed zabiegiem

pozostań w kontakcie

Pozostaw nam swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w gabinecie